Dlaczego STEM ?

STEM jest ważny, ponieważ przenika każdą część naszego życia. STEM oznacza naukę, technologię, inżynierię i matematykę (z ang: Science, Technologie, Engineering, Mathematics)Termin ten odnosi się ogólnie do programu nauczania, który zachęca uczniów do rozwoju w dziedzinie nauki i technologii. Ma on na celu zmniejszenie obecnego deficytu wykwalifikowanych pracowników na stanowiskach specjalistycznych. Ale nie tylko. Przede wszystkim pozwala rozwijać uczniom kluczowe umiejętności przyszłości, takie jak krytyczne myślenie i rozwiązywanie problemów, zdolność adaptacji i uczenia się, inicjatywa i przedsiębiorczość, umiejętność, komunikatywność.

 

STEM

edukacja przyszłości

Pomyśl, jak będzie wyglądał świat za 15-20 lat, kiedy Twoje dziecko rozpocznie dorosłe życie. Jakich umiejętności będzie potrzebować, aby przetrwać w nadchodzącym świecie pracy?

Nauka jest wszędzie na świecie wokół nas.

 

Badamy, obserwujemy, eksperymentujemy, przewidujemy, zadajemy pytania

Technologia stale się rozwija w każdym aspekcie naszego życia

 

Tworzymy rzeczy, jesteśmy pomysłowi, inicjujemy procesy, identyfikujemy problemy, korzystamy z narzędzi

Inżynieria jest podstawową konstrukcją dróg i mostów, ale także podejmuje wyzwania związane ze zmianą globalnej pogody i zmianami przyjaznymi dla środowiska w naszym domu

 

Projektujemy i tworzymy, wykorzystujemy materiały, rozwiązujemy problemy

Matematyka jest w każdym zawodzie, w każdej czynności, którą wykonujemy w naszym życiu.

 

Odkrywamy liczby, kształty, obiekty, bryły, modelujemy, układamy i sekwencjonujemy

STEM oferuje uczniom więcej perspektyw pracy w przyszłości oraz lepszą jakość edukacji. Zauważ, że nasz świat koncentruje się bardziej na nauce i technologii. Ważne jest więc być dobrze przygotowanym na te zmiany, aby nadążyć za stawianymi wymaganiami, jednocześnie zapewniając swoje możliwości zatrudnienia.

STEM został stworzony, aby zaspokoić rosnącą potrzebę w niektórych sektorach, jednocześnie zajmując się obszarem edukacji. Korzysta z niego biznes, rząd, szkoły, studenci i pracownicy, którzy obecnie rozpoczynają karierę w krajach takich jak USA, Japonia, Wielka Brytania czy Francja.

STEM pomaga kształcić dzieci, które myślą krytycznie oraz twórczo. Umożliwia całemu pokoleniu być kimś więcej niż przeciętnymi pracownikami, ale być innowatorami. Innowacje są niezbędnym elementem stale rozwijającej się gospodarki.  A większość przyszłych zawodów będzie wymagała co najmniej podstawowego zrozumienia technologii i umiejętności programowania.

Edukacja oparta na STEM stanowi solidny fundament dla dzieci o różnych zainteresowaniach ze względu na wszechobecny wpływ technologii na świecie i niezliczone możliwości interakcji. ​Zamiast uczyć matematyki, chemii, fizyki, przyrody jako osobnych przedmiotów, STEM integruje je w spójny model uczenia się oparty na prowadzeniu doświadczeń empirycznych, pracy w grupie i wspólnie prowadzonych projektach. Nauka jest zarówno zabawna, jak i interesująca, pomaga uczniowi rozwijać się wszechstronnie znacznie więcej niż tylko w poszerzaniu wiedzy.

Co STEM oznacza dla Twojego dziecka?

 • Naukę wynikającą z prowadzonych obserwacji i doświadczeń

 • Naukę programowania i korzystanie z najnowszych technologii, takich jak sterowanie robotami, przy stopniowym podnoszeniu poziomu trudności zadań 

 • Szansę na poznanie zagadnień inżynierii, technologii, zasad mechaniki i fizyki, świata nauki już nawet w szkole podstawowej czy przedszkolu.

 • Naukę poprzez twórczą zabawę.

 • Rozwój kreatywności, umiejętności rozwiązywania problemów, innych umiejętności życiowych, tj. pomysłowości, zaradności, cierpliwości i ciekawości świata.

Czy chcesz zapewnić dobry start Twojemu dziecku? Zapisz dziecko już dziś na zajęcia STEMkids prowadzone według założeń edukacji STEM, m.in Warsztaty Robotyki, Warsztaty Naukowe.

Zainspiruj się STEMKids !

Skontaktuj się z nami

737 160 997

 • Facebook - Biały Krąg
 • Biały Instagram Ikona
 • YouTube - Biały Krąg

© 2019 by STEMKidsPL

 • Czarny Instagram Ikona
 • Czarny Facebook Ikona
 • Czarny YouTube Ikona