Wyobraźnia jest początkiem tworzenia

Czy dzieci dzisiaj używają swojej wyobraźni tak samo jak my, kiedy byliśmy dziećmi? 


Pamiętasz swoje niesamowite fantazje i opowieści tworzone, gdy w dzieciństwie graliśmy w „policjantów i złodziei” lub „dom”? Czy takie same możliwości rozwoju mają nasze dzieci? 

Patrząc na to, ile czasu dzieci siedzą przy komputerze, oglądają telewizję czy grają w gry wideo, często będąc biernymi uczestnikami cudzych opowieści, mam wątpliwości czy  dzieci mają czas i przestrzeń do rozwijania swojej kreatywności i wyobraźni. Szkoda, bo rozwijając wyobraźnię  rozwijają „umiejętności krytycznego myślenia” i „kreatywnej umiejętności rozwiązywania problemów”.


A wystarczy tak niewiele zmienić. Sposobem na stworzenie ludzi z wyobraźnią jest zapewnienie im możliwości rozwoju samego siebie, gdy są bardzo młodzi. Te możliwości znajdują się po prostu w zabawie. Bawić się farbami, bawić się ciastem, strojami, samochodami, klockami, klejem i kredkami. Robiąc bałagan. Biegając po placu zabaw. Skacząc do kałuży. Obserwując gąsienicę na liściu. Udając ptaka, szybującego po niebie. Grając w piłkę jako Lewandowski. Budując robota z klocków Lego i testując jego możliwości razem z STEMkids.


Jak powiedział George Bernard Shaw „Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz”.


Zainspiruj się STEMkids!
1 wyświetlenia

Skontaktuj się z nami

737 160 997

  • Facebook - Biały Krąg
  • Biały Instagram Ikona
  • YouTube - Biały Krąg

© 2019 by STEMKidsPL

  • Czarny Instagram Ikona
  • Czarny Facebook Ikona
  • Czarny YouTube Ikona