Sztuczny śnieg DIY z dwóch składników

Zabawa z śniegiem przez cały rok

Kto lubi śnieg? Ręka do góry! Czy można bawić się nim przez okrąglutki rok? Tak, taką możliwość daje SZTUCZNY ŚNIEG. Jego najlepszą zaletą jest to, że możecie go zrobić samodzielnie w domu. Potrzebne są tylko dwa składniki, które z pewnością macie w domu.Dlaczego warto bawić się sztucznym śniegiem?

Biały miękki puch zrobiony w zaciszu domu do złudzenia przypomina prawdziwy śnieg i pozwala rozwijać dziecięcą wyobraźnię. Zabawa sztucznym śniegiem jest przyjemna dla dużych i małych rąk. Doskonale pomaga w rozwoju i ćwiczeniu motoryki. Lepienie, formowanie, ugniatanie sprawdzają się tak jak w przypadku masy plastycznej czy piasku kinetycznego.


Pobawmy się w epokę lodowcową z udziałem zwierząt, dinozaurów, pojazdów, ludzików LEGO i foremek do piasku. Obowiązkowo ulepmy bałwana i zbudujmy igloo. Schowajmy skarby pod pokrywę śniegu i wyruszmy na wyprawę pełną przygód. Tu nie trzeba wiele mówić, dzieci będą same doskonale wiedziały co robić! Do dzieła!


Sztuczny śnieg DIY z dwóch składników - przepisy

Przepis I:

Składniki

  • 0,5 kg mąki ziemniaczanej

  • 250 ml pianki do golenia

Do dużego pojemnika wsypujemy mąkę ziemniaczaną i dodajemy po trochu pianki do golenia do momentu uzyskania odpowiedniej konsystencji. Jakiej? Masa musi się lepić tak, aby można było uformować z niej kulę, a jednocześnie rozpadać się na drobne kawałeczki pod wpływem delikatnego nacisku.


Przepis II

Składniki

  • 7 opakowań sody oczyszczonej po 100g

  • ok 250 ml pianki do golenia

Do miski wsypujemy sodę i stopniowo dodajemy piankę do golenia, całość mieszając, aby uzyskać konsystencję masy śnieżnej.


UWAGA: Soda może lekko wysuszać skórę, więc odradzamy drugi przepis dzieciom z atopowym zapaleniem skóry. Uważajcie również na oczy, aby ich nie przecierać w czasie zabawy.


Proporcje produktów użytych do wykonania sztucznego śniegu mogą nieco się różnić, zatem zalecamy eksperymentowanie.


Sztuczny śnieg można zabarwić na dowolny kolor przy użyciu np. spożywczych barwników. Po zrobieniu masy śniegowej warto pozostawić ją na 30 minut w lodówce. Wówczas masa będzie dostarczy większych wrażeń w dotyku dokładnie tak, jak podczas zimowego szaleństwa.


Bawcie się dobrze!


#Zainspirujsiestemkis #LaboratoriumDobrejZabawy

12 wyświetlenia

Skontaktuj się z nami

737 160 997

  • Facebook - Biały Krąg
  • Biały Instagram Ikona
  • YouTube - Biały Krąg

© 2019 by STEMKidsPL

  • Czarny Instagram Ikona
  • Czarny Facebook Ikona
  • Czarny YouTube Ikona