Czy ciekawość może zabić kota?

Aktualizacja: 28 sie 2019

Jak mawiają Brytyjczycy „Curiosity killed the cat”, czyli tłumacząc dosłownie „Ciekawość zabiła kota”, a według polskiego powiedzenia „ciekawość to pierwszy stopień do piekła”. Czy na pewno?


Nie ulega wątpliwości, że uwielbiamy być ciekawi. Ciekawość to sedno tego, co robimy. Sprawia, że ​​życie jest fajniejsze i wierzymy, że to iskra, która rozpala naszą wyobraźnię i zachęca do eksploracji i innowacji.Czy wiesz, że ciekawość jest także cenną umiejętnością? Istnieją dowody (www.drtomascp.com/uploads/PIOP_final_employability.pdf), które łączą ciekawość ze zdolnością do zatrudnienia się, czyli tego, co chcemy dla siebie i dla naszych dzieci. Jest to równie ważne w naszym życiu, jak inteligencja. Może bowiem otwierać umysły naszych dzieci na nowe pomysły i doświadczenia oraz może pomóc im (i nam!) w zrozumieniu złożonych sytuacji i problemów.


Jest to także ważna kwestia w umiejętności budowania relacji. Ciekawi ludzie łatwiej nawiązują kontakty z innymi, dzięki czemu łatwiej nawiązują przyjaźnie i potrafią współpracować.


Najlepsze jest to, że ciekawość można trenować. Chociaż z technicznego punktu widzenia jest to cecha osobowości, nasze doświadczenia i otoczenie mogą wpływać na naszą ciekawość i ją rozbudzać.


„Nie mam specjalnych talentów. Jestem po prostu strasznie ciekaw”- Albert Einstein.


#ZainspirujsieSTEMkids

24 wyświetlenia

Skontaktuj się z nami

737 160 997

  • Facebook - Biały Krąg
  • Biały Instagram Ikona
  • YouTube - Biały Krąg

© 2019 by STEMKidsPL

  • Czarny Instagram Ikona
  • Czarny Facebook Ikona
  • Czarny YouTube Ikona