7 życiowych umiejętności, których Twoje dziecko potrzebuje w przyszłości

Pomyśl o roku 2039. Twoje kilkuletnie dziecko będzie miało około 23 lat i rozpocznie poszukiwanie pracy.  Świat intensywnie się zmienia, w jakiej rzeczywistości przyjdzie pracować Twojej pociesze? Jakie umiejętności potrzebuje Twoja dziecko, aby przetrwać w nadchodzącym świecie pracy?


Edukacja Twojego dziecka może być paszportem do jego przyszłości. Jakich umiejętności potrzebuje:


1. Krytyczne myślenie i rozwiązywanie problemów

Firmy muszą wciąż konkurować poprzez ulepszanie swoich produktów, procesów i usług, aby nie stracić pozycji na rynku . Potrzebują więc pracowników, którzy posiadają umiejętności krytycznego myślenia i są w stanie zadawać właściwe pytania, aby dojść do sedna problemu.


2. Zdolność adaptacji i uczenia się

Zdolność do szybkiego dostosowywania się i zdobywania nowych umiejętności ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia sukcesu. W obecnym świecie zmiany wprowadzane są nagle i szybko. „Zdolność uczenia się” jest poszukiwaną umiejętnością wśród kandydatów do pracy.


3. Współpraca w grupie

Biorąc pod uwagę obecny charakter świata biznesu, umiejętności przywódcze oraz umiejętność pracy zespołowej nabierają coraz większego znaczenia. Kluczem do stania się liderem jest twórcze rozwiązywanie problemów i etyka w działaniu.


4. Inicjatywa i przedsiębiorczość

Wielu ludzi i firm boi się podejmowania ryzyka. Rezygnują po pierwszych 3 nieudanych próbach.  Praktyka pokazuje, że ci którzy wytrwale testują  różne rozwiązania osiągają sukces. Czasem trzeba spróbować 10 razy, aby w ostatnim podejściu dotrzeć do zamierzonego celu. To jest przewaga osób przedsiębiorczych nad innymi.


5. Komunikatywność

Z oceny działów rekrutacyjnych niezdolność do wyrażania swoich myśli jest częstym powodem odrzucenia kandydatury. Nie chodzi tu o umiejętność prawidłowego posługiwania się gramatyką czy interpunkcją, ale o jasny sposób komunikacji treści. Co z tego, że kandydat ma świetne pomysły, jeśli nie potrafi ich właściwie zaprezentować.


6. Umiejętność analizy informacji

Wielu pracowników ma codziennie do czynienia z ogromną ilością informacji. Analiza i wyciągnięcie właściwych wniosków jest często wyzwaniem, szczególnie uwzględniając tempo ich zmian.


7. Ciekawość i wyobraźnia

To są wrodzone cechy małych dzieci. Z jakiś powodów w starszym wieku tracą te cenne umiejętności. A ciekawość i wyobraźnia są motorem innowacji i kluczem do rozwiązywania problemów.Naucz teraz Twoje dziecko tych umiejętności, a  będzie ono gotowe na całe życie – bez względu na to, co będzie chciało robić w przyszłości.


#ZainspirujsięSTEMkids

10 wyświetlenia

Skontaktuj się z nami

737 160 997

  • Facebook - Biały Krąg
  • Biały Instagram Ikona
  • YouTube - Biały Krąg

© 2019 by STEMKidsPL

  • Czarny Instagram Ikona
  • Czarny Facebook Ikona
  • Czarny YouTube Ikona